|  Zaloguj się
Tu jesteś   »   Forum   »   śląskie   »   Powiat bieruńsko-lędziński   »   Lędziny   »   Referendum w Lędzinach!!!


Ważna informacja  
Uwaga. Ta witryna internetowa i forum dyskusyjne zostaną wkrótce zamknięte.


Bardzo prosimy o rozpoczęcie nowych dyskusji na dotychczasowe tematy na stronach swoich miejscowości w serwisie

https://www.istrefa.com.


istrefa.com nie wymaga rejestracji ani logowania,
podobnie jak vcity i alegmina

istrefa.com jest superszybka i bardzo dobrze wyświetla się
także na tabletach i smartfonachReferendum w Lędzinach!!!
Ostani post 23-02-2018 16:26:22 Strażąki. 6954 Odpowiedzi.
Do druku
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Sortuj:
Strona 1 z 34812345 > >>

Autor Wiadomości
mieszkanaka
Posts:263067
mieszkanaka

--
1 19-04-2012 21:25:40
 • Cytuj
 • Odpowiedz
Witam!!!
Chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o inicjatywie przeprowadzenia referendum w naszym mieście? Jak oceniacie rządy naszej miejskiej władzy? Proszę o kulturalne i konkretne wypowiedzi, bez wyzwisk i z poszanowaniem dla drugiego człowieka.
rozsądek
Posts:263067
rozsądek

--
31-12-2006 23:44:39
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Co tam, że mamy najdroższe w powiecie śmieci.
Nasza kochana władza odnotowuje kolejny sukces...

zajęliśmy właśnie 6te miejsce !! w całym kraju !! w kategorii:
NAJDROŻSZA woda dla gospodarstw domowych

Szanowna rado i zacni burmistrzowie. Z głębi serca gratulujemy kolejnego sukcesu

*źródło: www.cenywody.pl -

Dla porządku chcę odnotować także, że brak na tej liście pozostałych miast z naszego powiatu co może świadczyć o tym, że lista nie jest kompletna natomiast warto zauważyć, że w tym zestawieniu zarówno średnia z 236 miast i jak i miediana nie przekraczają kwoty 4zl.

wodnik
Posts:263067
wodnik

--
31-12-2006 23:54:40
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
www.cenywody.pl

Lędziny 6te miejsce - kategoria - najdroższa woda w Polsce.
bez komentarza
nowy mieszkaniec
Posts:263067
nowy mieszkaniec

--
01-01-2007 00:22:52
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*

Autor 30-06-2013 21:09:04
Do nowego mieszkańca II. Też przyjechałem do tego miasta z Chrzanowa. Osiedliłem się tutaj i uważam, że miasto Lędziny nie odbiega standardami od innych miast Naszego regionu. Pampersy znikną wraz z wprowadzeniem nowej ustawy śmieciowej. Mówisz, że tutaj w Ledzinach "mieszkają straszni ludzie" Hm....To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Na pewno dostrzegł to również urzędujący Burmistrz i v-ce Burmistrz Naszego miasta. Ludzie, którzy na 100% wyprowadzą się z Naszego miasta po przegranych wyborach.

Ciekawe co takiego strasznego, Ci mieszkańcy Lędzin Tobie zrobili, ze aż tak negatywnie podchodzisz do Tego miasta? Czyżby to wina władz, sąsiadów? Bo jeśli jest to wina tego forum...to trochę śmieszne. Nikt Cę przecież tutaj nie obraża.


Miasto jak każde inne miasto, są tu różni ludzie. To forum też kiedyś było merytoryczne, niestety teraz to wszystko działa juz tylko na zasadzie byle dowalić. Co do tematu śmieci, to jest zasadnicza różnica między 4 zł a 9,80 w Bieruniu. To tak jakby ktoś puścił plotę że w Lędzinach za śmieci będziemy płacić 26 zł. Juz widzę co by się na forum działo...
Gosia
Posts:263067
Gosia

--
01-01-2007 01:30:05
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Czytam z zainteresowaniem Wasze opinie na temet referendum i władzy w Lędzinach. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - wszyscy dążący do zmiany władzy, poza narzekaniem i samymi roszczeniami oraz podawaniem zasłyszanych informacji, poza ściągawką z oświadczeń majątkowych,nie przejawiają jakiejkolwiek aktywności w działaniach mających na celu poprawę sytuacji w mieście.
Kto z narzekających pojawia się na komisjach rady, na sesjach. Kto skorzystał z uchwały rady w sprawie inicjatyw lokalnych. Z tego co wiem to tylko mieszkańcy na Świniowach.A przedsiębiorcy, żądają stworzenia sprzyjających im warunków, ale który zgłosił sie z ciekawym pomysłem zasługujący ma wsparcie miasta. Jeżeli sprzyjające warunki to tylko umarzanie podatków i opłat, to ja dziękuję za takie pomysły. Może ktoś poda konkretne pomysły na poprawę w mieście i sposób finansowania tych inicjatyw, wymieni zadania gminy, które muszą być realizowane bo tak nakazują przepisy, ile to kosztuje to wtedy pomyślę o referendum
gienek
Posts:263067
gienek

--
01-01-2007 01:33:58
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
majowy BIL pisze że vice burmistrz niejaki pan Marek Bania odebrał certyfikat Lidera Aktywności Inwestycyjnej, tytuł przyznał bliżej nieznany dwutygodnik Profile, jak udało nam się ustalić wg wiarygodnych źródeł wyróżnienie przyznano za....uwaga.....KOMPLEKSOWY REMONT SCHODÓW przy Lędzińskiej 47 !!!

Gratulujemy dzielnemu wiceburmistrzowi !

Jednocześnie dziękujemy za ten remont (pisze o nim nawet dzisiejszy Dziennik Zachodni) to wydarzenie niezwykłe w dziejach naszego innowacyjnego miasta. Lędziny po tym remoncie nigdy nie będą już takie same, a dzieci w szkołach i przedszkolach na akademiach śpiewać będą pieśni o TYM wydarzeniu.
Z wielką niecierpliwością my wdzięczni mieszkańcy śledzić będziemy TVN, TVN 25, POLSAT news, BCC, CNN i inne oczekując na relację z uroczystego otwarcia wyremontowanych schodów przy Lędzińskiej 47.
truda
Posts:263067
truda

--
01-01-2007 02:50:28
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Ludzie, ale wydarzenie !!!
Rozpoczęto kompleksową naprawę schodów przy ul.Lędzińskiej 47,
ale numer piszą o tym w Bilu na pierwszej stronie i w Dzienniku Zachodnim.

Kto nami rządzi ... Ale się uśmiałam.
Dopiero prywatna gazeta wydawana przez inicjatorów referendum uzmysłowiła, co niektórym, że te schody trzeba naprawić...
A nawiasem mówiąc to chyba należy do obowiązków administratora obiektu, ale czy o tym trzeba rozpowiadać całemu światu!!!
Jacy Ci ludzie są zabawni...

Czy o tym powinna pisać miejska gazeta, o Dzienniku Zachodnim nie wspominając, robiąc z tego wydarzenie roku?
Widać, że w mieście się tyle dzieje, że można pochwalić się jedynie naprawą schodów i oczywiście kanalizacją...
Za chwile się okaże, że w ogóle nie będzie co pisać w lędzińskim Bilu... i może dobrze...
Jorguś
Posts:263067
Jorguś

--
20-04-2012 15:41:58
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Witam
Też jestem za referendum. To co się dzieje w naszym miasteczku to parodia. Rządy na minus
Ewita
Posts:263067
Ewita

--
20-04-2012 21:38:31
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Ja uważam iż referendum jest konieczne, ponieważ władza naszego miasta kieruje się niestety tylko i wyłącznie swoją prywatą i swoim interesem,ignorując tym samym potrzeby mieszkańców. A przecież to władze są dla mieszkańców bo są wybrani przez mieszkańców, a nie odwrotnie. Naszej radzie i burmistrzowi trzeba to uzmysłowić i przypomnieć.Przecież to są nasze pieniądze więc miejmy możliwość decydowania na co je wydać.Ubolewam nad tym co się stało bo sama głosowałam na obecną władzę i mogę śmiało powiedzieć że się zawiodłam - NIESTETY.
Ewita
Posts:263067
Ewita

--
20-04-2012 21:59:43
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Dodam jeszcze, ze głównie nie spodobał mi się pomysł na 3w1 czyli na połączenie szkoły, gimnazjum i przedszkola. Chciano to zrobić po cichu , bez wiedzy i opinii mieszkańców. Nie podoba mi się również to że pomimo ciężkiej sytuacji finansowej naszego miasta zatrudniani są w urzędzie emeryci, bądź tworzone są stanowiska dla znajomych.W momencie kiedy firmy prywatne redukują etaty aby oszczędzać nasz urząd te etaty rozdaje. Uważam że w naszym urzędzie przydałoby się porządne wietrzenie, które pozostawiłoby na stanowiskach ludzi kompetentnych, zorganizowanych i chętnych do pracy.
Zła
Posts:263067
Zła

--
21-04-2012 10:43:05
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Jestem za referendum. W mieście kasa pusta a emeryci zarabiają krocie. Były komendant Policji jest naczelnikiem UM ma dobrą emeryturę a jeszcze pensja naczelnika!!!!!!!!!!!!!!!
Anka
Posts:263067
Anka

--
21-04-2012 18:05:39
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Na Wopience trasy do biegania haha a Fundacja Rozwoju Sportu i Zalew w ruinach.Wiosna jest zapraszam do obejrzenia syfu na Zalewie......
Arek
Posts:263067
Arek

--
21-04-2012 20:11:12
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Zbyt wolny rozwój naszego miasta i przede wszystkim prócz Kopalni tu nie ma gdzie pracować w MARKIECIE?
Gośc
Posts:263067
Gośc

--
21-04-2012 21:03:04
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
A niby kto ma byc tym nowym Burmistrzem??? Komu tak zależy sie na stołek wciś? bardzo jestem ciekawy, nawet gazety drukuje ale zeby sie podpisac to sie chyba boji. napewno bedzie dobrym kandydatem!!!
Stokrotka
Posts:263067
Stokrotka

--
21-04-2012 22:36:03
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Ale Ty też się nie podpisałeś/łaś...Zastanawiam się tylko dlaczego inicjatywę referendum odczytuje się jako próbę przejęcia władzy, zabrania komuś stołka? Widać nikt już nie wierzy, że może być ktoś komu zależy na dobru tego miasta. Może wielu ludzi uzna, że referendum nie wiele pomoże, ale ja uważam, że jeżeli teraz nie odwołamy tej władzy, to w następnych wyborach znowu zostaną wybrane te same osoby, które będą tylko patrzeć jak tu wcisnąć kogoś z rodziny na etat do budżetówki i ugrać coś dla siebie. Czy nasi mieszkańcy naprawdę nie widzą tego jak daleko w tyle jesteśmy za innymi gminami w naszym powiecie? Przecież my nawet porządku w naszym mieście nie mamy, nie ma gdzie z dzieckiem na spacer wyjść, bo wszędzie syf, pozarastane chaszczami i porozbijane szkło (np. Zalew, czy kapliczka pod Klimontem. A inwestycje? Jak jeden radny w swoim programie wyborczym miał jakiś pomysł na przedszkole w Lędzinach, a teraz co? Jakoś na Hołdunowie udało się w rok wyremontować, bo przed wyborami było, a w MP1 dzieci się cisną, nawet ubikacji na piętrze nie mają tylko na dół muszą schodzić. Gdzie te priorytety i obietnice wyborcze? Moim zdaniem rządzić w naszym mieście powinni ludzie młodzi, bo oni mają rodziny i jest szansa na to że będą myśleć perspektywicznie, z myślą, że pracują także dla dobra swoich pociech, a nie emeryci, którzy poszli tam po to żeby dorobić sobie do swojej emerytury.
Lędzinianka
Posts:263067
Lędzinianka

--
22-04-2012 12:09:06
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Ja też jestem za przeprowadzeniem referendum. Tak samo jak Ewita ,głosowałam na obecną władzę i przykro mi przyznać, że bardzo się zawiodłam. Pomijając porządek na Zalewie i w innych "rekreacyjnych" miejscach, ubolewam nad stanem naszej oświaty. Lędzińskie gimnazja od lat mają kiepskie wyniki podczas gdy gimnazja z okolicznych gmin np. : Bojszowy, Bieruń czy Chełm Śl. są zawsze w czołówce. Dlaczego jeszcze nikt nie raczył sprawdzić dlaczego tak się dzieje ? Czy może to wina naszych dzieci ?? Dlaczego coraz więcej rodziców decyduje się , w trosce o przyszłość swoich dzieci, wysyłać je do Gimnazjów w innych gminach ?
Pomysł z upchaniem 3 placówek w jednej był rewelacyjny, to z pewnością podniosłoby wyniki naszych gimnazjów. Gratulacje dla pomysłodawców.
Kaś
Posts:263067
Kaś

--
22-04-2012 13:02:22
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Referendum - tak; ale to prawda jakoś nikogo nie widać na horyzoncie kto mógłby coś zrobić dla miasta. Obok w Imielinie znalazł się ktoś na własciwym miejscu, a u nas to prywata, dużo gadania a mało roboty, kasa idzie w błoto... A co do błota - rządzących zapraszam na place zabaw dzieci bawią się w błocie, ziemi i kamieniach... "Gratulacje" dla rządzących - żeby nie potrafić zorganizować nawet piasku dla dzieci... ;/ a placów zabaw nie jest, aż tak dużo czy chociaż jeden jest odpowiedni? MASAKRA.
gośc
Posts:263067
gośc

--
22-04-2012 21:28:19
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Ok niepodpisałem sie sorry "Stokrotka" 2 mówi ci to coś???
pozdrawiam
Gabrycha
Posts:263067
Gabrycha

--
23-04-2012 09:45:10
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Riposta do "GOŚĆ" na pewno pisze się osobno. Zanim coś wpisujesz sprawdź słowniku ortograficznym. Przez takie gadanie jak Ty jest właśnie tak w Lędzinach!!!!!!
Lędzinianka
Posts:263067
Lędzinianka

--
23-04-2012 12:39:23
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Dajcie GOŚCIOWI spokój, musi gdzieś dać upust swoim emocjom i ma do tego prawo. A tak na marginesie to może jest dyslektykiem.
Piszcie lepiej co sądzicie o Referendum, bo chyba to właśnie jest tematem tego forum.

Strona 1 z 34812345 > >>

Szybka odppwiedź
toggle
  Użytkownik:
Temat:
Treść:
Kod bezpieczeństwa:
Obrazek CAPTCHA
Wprowadź kod z powyższego obrazka do pola poniżej:
(wielkość liter MA ZNACZENIE !!!)

Wyślij
Poprzedni wątekPoprzedni wątek Następny wątekNastępny wątek